Telefon Santral Sistemleri

Telefon Santralleri Nedir?
Telefon santrali aynı ağ üzerinde bulunan birçok telefonun bir merkeze bağlı olarak iletişimi sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan sistemlerdir. Bu sistemler gelen ve giden aramaları otomatik olarak yönlendirebilen sistemlerdir. Telefon santrali üretildiği ilk zamanlar da elle( manuel) kullanılan sistemlerdir. Geçmiş dönemlerde arama yapılırken öncelikle operatöre bağlanılması gerekmekteydi. Daha sonra ise görüşülmek istenen numara söylenerek bağlantı yapılması beklenirdi. Sonrasında ise operatör yetkilisi arayan kişi ile aranılan kişinin bağlantısını elle yaparak sağlamaktaydı. İlk çıktığı dönemlerde manuel olarak yapılan telefon görüşmeleri, günümüzde artık hat yönlendirmesini otomatik olarak gerçekleştiren telefon santral sistemleri ile yapılmaktadır.


Telefon Santralleri Kurulumu Telefon santrali kurulumu, İletişimin ana merkezi olduğu için profesyonel bir şekilde uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

İletişimde trafiğin aksamaması için kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Santral kurulumu aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlara uyulmadığı takdirde iletişim aşamasında sorun yaşanılması kaçınılmaz olacaktır. Eksik ya da yanlış kurulum yapılması çağrı trafiğinin de sorun yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle uzman kadromuzun tecrübesi ve kontrolleri sonucunda kurulan sistem sizlere devamlılığı olacak bir hizmet anlayışı sunmaktadır.